רוצים לקבל סיפורים עם מסר למייל? הצטרפו לרשימת הניוזלטר שלנו

Blog Post

טיפול בילדים באמצעות משחק

בבית ניתן באהבה תוכלו למצוא מבחר עשיר של משחקים וקלפים טיפוליים לילדים ובני נוער, בהם ניתן להשתמש במסגרות שונות. בין היתר הם מהווים כלי חשוב בעבודתם של מטפלים, מנחי הורים ואנשי חינוך (בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד), ומשמשים לגיבוש וחיזוק התקשורת במשפחה.

 

כמה מילים על טיפול במשחק

טיפול בילדים באמצעות משחק מהווה מזה שנים גישה מובילה בעבודה עם גילאים צעירים, ולמעשה החל להתפתח עוד בימיה של אנה פרויד.
הרעיון המרכזי שבבסיס הגישה הוא שימוש בכלים המדברים אלו עולמו של הילד, מעוררים את סקרנותו ותגובתו, וזאת מבלי לעורר לחצים, פחדים והתנגדויות כפי שעשוי לקרות בשיחה ישירה. בתוך כך, המשחקים מאפשרים ביטוי של מגוון רגשות ומחשבות, של תפיסות בסיסיות, של פחדים ותקוות – ועושים זאת באופן חווייתי, קליל ומשוחרר.
על כן, משחקי קלפים, משחקי קופסא ואחרים מהווים חלק אינטגראלי מארגז הכלים של מטפלים רבים, בהם פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים, מטפלים בהבעה ויצירה, מאמנים ואנשי מקצוע בחינוך המיוחד.

 

מגוון רחב של משחקים

אנו ב״ניתן באהבה״ גאים להציע קשת רחבה של משחקים וקלפים לעבודה טיפולית עם ילדים.
כידוע, מטפלים רבים העובדים עם גילאים צעירים עושים שימוש במשחקי קופסה שניתן למצוא גם על המדפים בבית, וביכולתם לעודד את יצירת הקשר והאמון, ולאפשר תקשורת פתוחה וזורמת.
דוגמא נאה לכך מהווה “טריק או משימה” – משחק מרתק וסוחף שכמו משחקים אחרים שלנו מומלץ על ידי מכון אדלר. מדובר במשחק קופסא עם לוח, קלפי רביעיות וקוביות הכולל משימות אימוניות יוצרות שיח, טריקים ואפילו ג’וקרים.
הוא מאפשר למטפל ליצור שיחה על ערכים חשובים בעוד הילד מבטא את תחושת הערך העצמי שלו, כעסים, חששות או עצב, חלומות ושמחה, פחדים וקשיים, וזאת כמובן במסגרת משחקית מהנה ומעוררת.

 

כאמור, “טריק או משימה” ושאר המשחקים והקלפים של ניתן באהבה נבדקו בידי מאמנים ומטפלים של מכון אדלר, וזכו לאישור תו התוכן של המכון ולהמלצתו. בנוסף, לאורך השנים זכינו להמלצות חמות מטעם מאמנים ומטפלים רבים, ביניהם העובדים עם הפרעות קשב וריכוז (ADHD) ובחינוך המיוחד, וכן מאנשי חינוך העובדים בגנים ובבתי ספר, גננות, מורות והורים ששיחקו ונהנו עם ילדיהם.

 

אם כבר ידוע לכם המשחק הרצוי תוכלו להזמינו כעת דרך האתר. לקבלת פרטים נוספים, ייעוץ והתאמה של משחקים לצרכיכם התקשרו אלינו לטלפון 077-2001802.

תגובות פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Related Posts

משחקי רגשות לילדים

עולמם הפנימי של ילדים הוא עשיר, קסום ומאתגר לא פחות משלנו המבוגרים, ולעיתים אף

קלפים לסדנאות ואימון

בבית ניתן באהבה יוצרים ומפתחים קלפים טיפוליים מומלצים עבור ילדים, בני נוער ומבוגרים, המשמשים

היתרונות בשילוב קלפים בעבודה הפנימית

מי מאתנו לא מצא את עצמו מחפש תשובות על שאלות מהותיות כמו מה הייעוד

שפת הרגש דרך משחקים וקלפים

מכירים את המפגש הכול כך שכיח עם ילדכם כשהוא חוזר מבית הספר, יוצא מחדרו

חשיבות המשחק הרגשי בקליניקה

המשחק הוא צורך פנימי הכרחי של תינוקות וילדים והוא אוניברסלי, כלומר בכל מקום בעולם